Jeśli prowadzisz firmę i stać Cię na wydatek 9,90 zł dziennie, to pokażę Ci, jak poukładać biznes, by dawał Ci coraz więcej czasu, pieniędzy i spokoju.

1599 przedsiębiorców już tego doświadcza.

„Kiedy wchodziłem do Programu Rozwoju Coraz Lepszej Firmy, moje obroty były na poziomie 1,5 miliona złotych. Rok 2022 zamknęliśmy na poziomie 16 milionów obrotu i 3 milionów zysku”

Dariusz Tylka, Storm Gray Unit Sp. z o.o.

„Kiedy w grudniu, po roku uczestniczenia w Programie, spojrzałam wstecz, siedząc nad arkuszem kalkulacyjnym podsumowującym rok, to pomyślałam: WOW!Da się! Da się prowadzić firmę, być szefem, a także mieć rodzinę, być wyspanym i jeździć na wakacje.”

Anna Zaprzelska, Lemoncraft

„Na szkoleniach CLF zobaczyłem wyraźnie, że nie powinienem opierać się na jednym typie klienta.(...) I to okazało się strzałem w dziesiątkę. Nie tylko dlatego, że teraz więcej zarabiamy na zleconych inwestycjach, ale też przez to, że nawet teraz, kiedy rysuje się kryzys gospodarczy, ja jestem spokojniejszy.”

Jarosław Boryczka, Proedil

Przedstawione opinie zostały zebrane przez nas indywidualnie i pochodzą wyłącznie od osób, które faktycznie nabyły nasz produkt, dlatego też możesz być pewna/y, że są rzetelne

Drogi Przedsiębiorco,

Jeśli Twoja firma powstała nie po to, by Cię zajechać, zaorać i zabrać Ci całe życie, ale po to, by dla Ciebie dobrze zarabiać i dać Ci dużo wolnego czasu, to ta wiadomość może być kluczowa dla dalszego rozwoju Twojego biznesu.


Oto dlaczego:

Czego jeszcze potrzebujesz?


Śpieszę z odpowiedzią:


Budując od zera Coraz Lepszą Firmę, wykorzystałem wszystko, czego nauczyłem się w ciągu 12 lat budowania poprzedniego dochodowego biznesu.


Unikałem błędów, które popełniałem wcześniej – w zarządzaniu pracownikami, w marketingu, w sprzedaży etc.


A zamiast tego od razu wprowadzałem do swojej firmy to, o czym wiedziałem, że działa.


Jak się później okazało, działa nie tylko u mnie.


Do dziś ponad 2000 przedsiębiorców przeszło 12-miesięczny Program Rozwoju – dzielę się w nim sprawdzonymi metodami, które autentycznie upraszczają prowadzenie biznesu. A aktualnie na pokładzie naszej Społeczności jest aż 1467 przedsiębiorców.


Firmy wielu z nich urosły w spektakularny sposób. Tak jak np. firma Dariusza, której przychody skoczyły z 1,5 mln złotych do ponad 20 mln złotych rocznie.


Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia, czy Ty też w krótkim czasie osiągniesz tak świetne rezultaty. Prawdopodobnie nie.


Ale możesz mieć wyniki podobne do tych, które mają inni przedsiębiorcy, którzy dołączyli do Programu Rozwoju.

Kapitał i wielkie marzenia to za mało, żeby zbudować biznes, który odniesie sukces

Nazywam się Paweł Królak. Jeśli nie słyszałeś o mnie jeszcze za wiele…


…to prawdopodobnie dlatego, że nie wrzucam do sieci milionów wideo z relacjami, co u mnie słychać, jak mają w zwyczaju guru biznesu.


Zamiast tego, przez ostatnie 15 lat konsekwentnie rozwijałem dwie swoje firmy.

Pierwszą z nich poukładałem tak, że działała beze mnie. Po czym sprzedałem ją inwestorowi branżowemu, by skupić się na rozwijaniu Coraz Lepszej Firmy.


Gdy zaczynałem, wszyscy mówili mi, że nie da się zbudować dużego biznesu w tej branży.


8 lat później zatrudniam ponad 60 osób, a na co dzień z pomocy Coraz Lepszej Firmy korzysta aż 1467 klientów.


Jak to możliwe?


Czy taki sukces to zasługa pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży pierwszej firmy… albo marzeń, które miałem, zakładając swoją drugą firmę – o tym, by pomagać innym przedsiębiorcom?


Też. Ale jak się pewnie domyślasz...

Co może zmienić się w Twoim życiu po dołączeniu do Programu Rozwoju?

Zamiast obiecywać niestworzone rzeczy, pokażę Ci po prostu, co o Programie Rozwoju myślą sami przedsiębiorcy:

„Dzięki wprowadzeniu drobnych wskazówek z Programu udało się skrócić mój czas pracy z 10 do 8h godzin dziennie! Chyba każdy chciałby uzyskać taki efekt. :)”

Grzegorz Borucki, Budownictwo stalowe

„Już pierwsza lekcja Programu okazała się przełomowa! Dawniej klienci odchodzili do naszej konkurencji, ale gdy zaczęliśmy stosować wskazówki z zakresu obsługi klienta zawarte w Programie Rozwoju, to klienci przychodzą do nas OD konkurencji!

W roku 2017 nastąpił 40% wzrost obrotów (...) i bardzo duży procent tego wzrostu jest ewidentną zasługą Coraz Lepszej Firmy.”

Bartosz Kudlicki, Biuro Turystyczne Quand

„Jedynie, czego NIE polecam, to słuchanie lekcji przed snem, ponieważ po przesłuchaniu ma się tyle pomysłów, nad którymi można popracować, że wtedy głowa szaleje i ciężko jest zasnąć. ;) Jeśli chodzi o konkretne wyniki finansowe, to zwiększenie opłacalności o 20%, to chyba dobry wynik ;) Stworzyłam też 3 dodatkowe stanowiska stałej pracy, a w tym roku będę obsadzać już bardzo wysokie stanowisko.”

Katarzyna Surowiec, Ogródek Dziadunia

„Za największy sukces uważam to, że udało mi się uwolnić z firmy. Długo zatrudniałam samych specjalistów, osobiście zaś zajmowałam się organizacją pracy, prowadzeniem projektów, spotkaniami z klientami, sprzedażą, finansami, zaopatrzeniem i wieloma innymi sprawami. Na rozwój firmy i myślenie strategiczne nigdy nie było czasu. W końcu odważyłam się zatrudnić kogoś, kto mnie w tym zastąpi. Wreszcie mam czas na pracę nad firmą, a nie w firmie i czuję, że powoli wszystko zaczyna układać się na swoim miejscu. W społeczności Coraz Lepszych Przedsiębiorców znalazłam inspirujących przedsiębiorców, partnerów biznesowych i klientów.”

Agnieszka Szwed, Gootek

„Dzięki Programowi Rozwoju dużo się dzieje w mojej firmie. W ciągu roku widzę wzrost o 20%, to jest naprawdę dużo. Sukcesywnie rośnie liczba wydawanych w firmie paragonów. Jednocześnie sukcesywnie rosną obroty.


Zaczęliśmy stosować tzw. sprzedaż wiązaną i pakietową. To były świetne wskazówki!

Oddelegowałem też ludzi do pracy w konkretnych działach. Już nie jest tak, że wszyscy pracują nad wszystkim. Pracownicy mają swoje zakresy odpowiedzialności w firmie.

Jestem też dumny, że mamy jasno wytyczony kierunek dalszego rozwoju. Wszystkie cele firmy są dużo bardziej uporządkowane. W firmie jest po prostu porządek.

Program Rozwoju daje możliwość, małym wysiłkiem, zapanowania nad firmą. I daje mocnego kopa do działania!”

Grzegorz Pogudz, PSB-Mrówka Józefów

Przedstawione opinie zostały zebrane przez nas indywidualnie i pochodzą wyłącznie od osób, które faktycznie nabyły nasz produkt, dlatego też możesz być pewna/y, że są rzetelne

Mógłbym tak długo wymieniać, ale pewnie zastanawia Cię jedno:

„Jak działa ten cały Program Rozwoju?”

Na początku każdego miesiąca otrzymasz:

Nagranie trwa maksymalnie godzinę, więc spokojnie znajdziesz na nie czas. Możesz je odsłuchiwać nawet w samochodzie lub na spacerze. I to wielokrotnie, bo Uczestnicy Programu często mi powtarzają, że za każdym razem odkrywają dla siebie coś nowego!

Otrzymasz dokładne wskazówki, jak krok po kroku przeprowadzić tę jedną, omawianą zmianę.


Pierwsza lekcja, którą przerobisz w pierwszym miesiącu, będzie poświęcona kluczowemu czynnikowi zwiększającemu lojalność klienta.


To bardzo ciekawe, ale wcale nie chodzi o to, o czym pewnie teraz myślisz, czyli by klienta zachwycać czy przekraczać jego oczekiwania…


Jest coś, co według badań, przeprowadzonych na ponad 97 tysiącach klientów, wpływa znacznie lepiej na poziom lojalności klienta. To „coś” to prawdopodobnie jeden z najbardziej niedocenianych czynników związanych z obsługą klienta. A tym czynnikiem jest…


Wybacz, ale nie mogę Ci tego teraz zdradzić. Tego właśnie dowiesz się z pierwszej lekcji Programu Rozwoju.


A oto niektóre ze wskazówek, które znajdziesz w pierwszym roku uczestnictwa w Programie:

 • Dlaczego aż 20% klientów zadowolonych z obsługi chce przejść do konkurencji?
 • Działy obsługi klientów 4-krotnie zwiększają szansę ucieczki klienta – sprawdź, czy Twój też to robi?
 • Jak krzesła pomogły sprzedać więcej biustonoszy i jakie to ma znaczenie dla Twojej firmy?
 • Co wywołuje nielojalność klientów – aż 96%? I jak zmniejszyć tę liczbę do 6%? (nie ma to nic wspólnego z cenami!)
 • Zwiększ TEN wskaźnik o 5%, a Twoje zyski podskoczą aż o 75% – wiesz, co to?
 • Co robić minutę dziennie, by w ciągu kilku miesięcy zyskać dodatkowe 3 godziny efektywnej pracy dziennie?
 • Dziwne odkrycie specjalisty z NASA: rób to 15 minut dziennie, a zwiększysz swoją produktywność o 35%, kreatywność o 40%, a umiejętność podejmowania decyzji aż o 50% procent – CODZIENNIE!
 • Jak to zrobiłem, że w 90 minut moi pracownicy są w stanie zrobić więcej, niż kiedyś przez cały dzień „pracy”?
 • „Leniwa” metoda pracy, która sprawia, że pracownik działa 3 razy wydajniej – i jest jeszcze z tego bardzo zadowolony?

I wiele, wiele więcej. W tym:

Już nigdy nie będziesz sam ze swoimi problemami. Wiem, jak to jest być przedsiębiorcą, którego problemów nikt nie rozumie. Na Forum znajdziesz rosnącą grupę osób, które myślą podobnie jak Ty i prawdopodobnie przeszli już przez to samo, co Ty! Pomogą Ci, doradzą, podzielą się swoimi doświadczeniami.


Co więcej, wielu z tych właścicieli firm potrzebuje usług takich, jak Twoje! Jak myślisz, do kogo pójdą następnym razem? Do „swojego”, kogoś z Programu Rozwoju Coraz Lepszej Firmy. Wystarczy, że się pokażesz się w tej społeczności jako ekspert.

Raz w miesiącu robimy w formie webinaru grupowe konsultacje dla Uczestników Programu Rozwoju. Możesz wtedy zapytać, o co tylko chcesz – i dostajesz podpowiedź dotyczącą Twoich indywidualnych wyzwań.


Wszystkie webinary nagrywamy i masz dostęp do nagrań, więc jeśli nie będziesz mógł uczestniczyć na żywo – nie szkodzi. W dowolnej chwili obejrzysz lub odsłuchasz nagranie. Dotyczy to także wszystkich webinarów, które odbyły się, zanim dołączyłeś do Programu Rozwoju.Ale to nie wszystko!


Dołączając do Programu otrzymasz także:

Codziennie, od poniedziałku do piątku, zwykle ok. godziny 9:00 na Twoją skrzynkę mailową wpadnie newsletter ode mnie. Dzielę się w nim praktycznymi wskazówkami odnośnie tego, co działa, co nie działa lub co warto zmienić w biznesie.


Wszystko na bazie ponad 15 lat mojego doświadczenia w prowadzeniu firmy i obserwacji tego, co sprawdza się (lub nie) u innych przedsiębiorców, którym pomagam na co dzień układać biznesy.


Poniżej tylko kilka dowodów na to, jak bardzo przedsiębiorcy potrzebują takiego codziennego „kopa”:

1) LEKCJĘ Z NAGRANIEM AUDIO – w każdym z 12 odcinków dowiesz się, jak poprawić jeden z ważnych obszarów funkcjonowania Twojej firmy.

2) Spisaną instrukcję, jak konkretnie poprawić funkcjonowanie danego obszaru.

3) Dostęp do Forum Coraz Lepszych Przedsiębiorców

 • Kiedy klienci są gotowi chętniej kupować i płacić więcej, niż u konkurencji? (Już masz wszystko, czego do tego potrzeba – bez względu na branżę!)...
 • Dziwny sekret najlepiej zarabiającego pisarza na świecie, który zarobił 89 milionów dolarów na… rezygnacji z pisania? Dzięki tej metodzie aż 76 jego powieści stało się bestsellerami New York Timesa, a Ty możesz zmienić firmę w FABRYKĘ PIENIĘDZY…
 • Czego uczy oglądanie meczów piłki nożnej o zarządzaniu pracownikami? Ta jedna lekcja jest prawdopodobnie warta więcej niż cała Twoja firma.”

4) Grupowe konsultacje i dodatkowe porady od ekspertów

5) Codzienny newsletter z konkretnymi wskazówkami – prosto na Twój email

2) SPISANĄ INSTRUKCJĘ, jak konkretnie poprawić funkcjonowanie danego obszaru.

1) LEKCJĘ Z NAGRANIEM AUDIO – w każdym z 12 odcinków dowiesz się, jak poprawić jeden z ważnych obszarów funkcjonowania Twojej firmy.

5) CODZIENNY NEWSLETTER Z KONKRETNYMI WSKAZÓWKAMI – prosto na Twój email

Dlaczego warto dołączyć właśnie teraz?

Ostatnie 2 lata nie rozpieszczają przedsiębiorców.


Na obecną sytuację gospodarczą możesz patrzeć na dwa sposoby.


Pierwszy wybiera co najmniej 80% przedsiębiorców (przynajmniej tak wynika z naszej ankiety, którą wypełniło 210 właścicieli małych firm).


Ten sposób opiera się na strachu.


Wzrost cen energii, inflacja, niedobór surowców, rosnące oczekiwania płacowe pracowników, niepewność itd. Wszystko to wywołuje zrozumiałe obawy, że czekają nas trudne lata.


Media skutecznie to podkręcają. Wystarczy spędzić kilka minut na jednym z popularnych portali biznesowych, by poziom frustracji sięgnął zenitu.


Ale czy narzekanie na to, jak jest ciężko albo przesadne zamartwianie się coś zmieni?


Owszem. Uśpi Twoją uwagę.


A przez to zmarnujesz mnóstwo okazji dla przedsiębiorców, które w najbliższych miesiącach i latach będą się pojawiać.


A może nawet będziesz musiał zamknąć firmę, którą budowałeś latami?


To jest realne ryzyko. Nie kryzysu, ale Twojego nastawienia do niego.


Jeśli karmisz się strachem, nie dziw się, że widzisz przyszłość swojego biznesu wyłącznie w ciemnych barwach.


Ale też nie bądź zaskoczony, gdy konkurencja zacznie podbierać Ci klientów i bogacić się na Twoim nieszczęściu.


W trudnych czasach, jak zwykle, przetrwają ci, którzy myślą niestandardowo.


Załapiesz się do tej grupy?

„Działam w branży [miejsce na Twoją branżę].
Czy też będę mieć takie efekty?”

Przedsiębiorcy uczestniczący w 12-miesięcznym Programie Rozwoju Coraz Lepszej Firmy, to ludzie z blisko 100 branż, którzy sprzedają najróżniejsze produkty i usługi – nawet tak odjechane, jak worki na zwłoki czy nasienie byków rozpłodowych.


Jakie są ich efekty?


Jedni skutecznie oddelegowali zadania. Dzięki temu nie muszą już siedzieć w firmie po kilkanaście godzin dziennie, 6 dni w tygodniu. W końcu mają czas dla rodziny i mogą sobie pozwolić na urlop dłuższy niż tydzień – bo wiedzą, że pod ich nieobecność wszystko będzie działać tak, jak trzeba.


Inni pozyskują więcej klientów – skończyły się wreszcie ich comiesięczne dylematy „komu tym razem nie zapłacić faktury, żeby mieć na wypłaty dla pracowników?”.


Jeszcze inni zrekrutowali do firmy świetnych pracowników – mimo że przez lata wydawało im się, że „nie ma ludzi do pracy”. A zatrudniani dotychczas pracownicy zmienili się nie do poznania. Dzięki temu właściciele firm w końcu mają na kim polegać.


Są też tacy, którzy zrobili postępy we wszystkich 3 powyższych obszarach – zyskali czas, pieniądze i lepszych pracowników.


Nie obiecam Ci, że u Ciebie będzie podobnie.


Jeśli znajdziesz kogoś, kto zagwarantuje Ci takie rezultaty, to uciekaj gdzie pieprz rośnie. Dlaczego?


Bo ostatecznie wszystko zależy od tego, czy będziesz wdrażał to, co zadziałało u mnie i u innych przedsiębiorców.


Jeśli jesteś fryzjerem, nie nauczę Cię, jak lepiej trzymać nożyczki.


Jeśli Twoja firma świadczy usługi ogrodnicze, nie nauczę Cię, jak sadzić rośliny.


Nie nauczę Cię wiedzy specjalistycznej.


Ale mogę nauczyć Cię, jak poukładać Twoją firmę w 5 obszarach, które są wspólne dla absolutnie każdej branży.


Te 5 obszarów to: Szef, Pracownicy, Proces, Produkt i Klienci.


Wdrażanie moich wskazówek nie jest super łatwe.


Podobnie jak z dietą czy nauką języka obcego – osiągnięcie zauważalnych efektów wymaga czasu i pracy.


Ale gdy otrzymujesz od nas każdego miesiąca jedną (maksymalnie 60-minutową) lekcję z esencją wiedzy, ulepszanie, krok po kroku, kolejnych obszarów firmy, staje się proste.


Właśnie dlatego wierzę, że każdy przedsiębiorca, który wprowadzi te wskazówki w życie, już w ciągu pierwszych miesięcy w Programie Rozwoju zauważy, że jego biznes w końcu daje mu…

Więcej czasu, pieniędzy i spokoju.

Dlaczego Program Rozwoju CLF, a nie „Szkolenie XYZ”?

W internecie znajdziesz mnóstwo szkoleń dla przedsiębiorców. Dlaczego warto skorzystać właśnie z Programu Rozwoju?


Nie będę zachwalał tego, jak dużo możesz wyciągnąć z comiesięcznych lekcji Programu Rozwoju.


Nie będę też próbował przekonać Cię, że nasze szkolenia są lepsze od szkoleń konkurencji. Każdy może tak powiedzieć. (W Lekcji 3 Programu Rozwoju dowiesz się, dlaczego ta strategia to najlepszy sposób na… zniechęcenie potencjalnego klienta do zakupu!)


Zamiast tego powiem Ci o tym, czego nie znajdziesz prawdopodobnie w żadnym innym szkoleniu dla przedsiębiorców.


Ten ważny element to…

Społeczność Coraz Lepszych Przedsiębiorców

Wyobraź sobie miejsce, w którym znajduje się 1467 osób, które tak jak Ty prowadzą firmę i rozumieją to, z czym się na co dzień mierzysz…

Wyobraź sobie miejsce, w którym niezależnie od tego, z jakim problem aktualnie mierzysz się w swojej firmie i o której godzinie napiszesz posta, zawsze szybko otrzymasz pomoc i wsparcie…

Wyobraź sobie miejsce, w którym praktycznie codziennie ktoś z grupy 1599 przedsiębiorców szuka wiarygodnych partnerów do zleceń…

Wyobraź sobie miejsce, w którym możesz zderzyć z 1467 innymi przedsiębiorcami wszystkie swoje pomysły biznesowe i szybko (i bez hejtu!) otrzymać informację zwrotną, by nie marnować czasu na bezsensowne działania…

Wyobraź sobie miejsce, w którym znajdziesz mnóstwo inspiracji do usprawniania swojej firmy, dzięki czytaniu o tym, co u innych przedsiębiorców się sprawdza…

Nie musisz sobie tego wyobrażać. Takie miejsce istnieje.

To zamknięte Forum Coraz Lepszych Przedsiębiorców.

Dla kogo NIE JEST Program Rozwoju?

Jeśli nie prowadzisz firmy i nie zamierzasz jej zakładać…


Lub prowadzisz firmę, ale:

 • nie chcesz w niej nic zmieniać, bo uważasz, że już lepiej działać nie może,
 • uważasz, że zjadłeś zęby na biznesie i myślisz: „czego mnie ten Paweł Królak może nauczyć”,
 • jesteś spłukany i żeby opłacić Program Rozwoju musiałbyś się zadłużyć…
 • zajmujesz się dotacjami unijnymi (za którymi, delikatnie mówiąc, nie przepadam) lub prowadzisz firmę w branży ezoterycznej (którą uważam za naciąganie ludzi)...

Dla kogo JEST Program Rozwoju?

Jeśli:

 • zdajesz sobie sprawę, że aby uzyskać konkretną zmianę, nie wystarczy wiedzieć, ale trzeba wiedzę jeszcze wdrażać,
 • szukasz pomysłów na dalszy rozwój firmy, żeby wejść na wyższy poziom zarobków (bez konieczności zarywania nocy i weekendów!),
 • nie lubisz marnotrawstwa, dlatego wolisz uczyć się na błędach innych, niż samemu je popełniać,
 • wiesz, że warto inwestować w rozwój swój i firmy i że takie inwestycje potrafią zwrócić się kilkukrotnie…

…to dołączenie do Społeczności Coraz Lepszych Przedsiębiorców będzie prawdopodobnie najlepszą decyzją biznesową, jaką podjąłeś w tym roku!

„No dobra, ile to kosztuje?”

Sam Program Rozwoju to comiesięczna faktura na 297 zł + VAT.


To 9,90 zł dziennie, czyli mniej niż kosztuje kawa na wynos na mieście.


Są przedsiębiorcy, którym roczna inwestycja w Program Rozwoju zwróciła się już w pierwszym miesiącu – dzięki wskazówkom z lekcji, podpowiedziom innych przedsiębiorców lub pozyskaniu nowych klientów wśród uczestników Społeczności.


Ale…


…nie chcę, żebyś podejmował TERAZ decyzję – ani na „NIE”, ani na „TAK”. I nie jest to z mojej strony żaden „trik”.


Chcę być w 100% pewny, że Program Rozwoju to coś dla Ciebie. Bo Twoja pewność to jedyna gwarancja tego, że pojawią się rezultaty.


Nie wdrożymy wiedzy z kolejnych 12 lekcji za Ciebie. Tylko Ty możesz to zrobić.


Jeśli jesteś gotowy na usprawnianie kolejnych obszarów swojej firmy i intuicja podpowiada Ci, że Program Rozwoju to może być coś dla Ciebie, wypełnij poniższy formularz. Ktoś z naszego Teamu wkrótce do Ciebie zadzwoni i opowie Ci więcej o Społeczności Coraz Lepszych Przedsiębiorców.

ZAPISZ SIĘ

Wypełnij formularz. Odezwiemy się do Ciebie i umówimy na rozmowę w wygodnym dla Ciebie terminie.

na rozmowę telefoniczną o Programie Rozwoju CorazLepszaFirma.pl

Icon

Opinie Uczestników Programu Rozwoju CorazLepszaFirma.pl

CLF to taki game changer zarówno w moim biznesie jak i totalnie w życiu 😍 moje efekty dzięki CLF❓

👉3 krotny wzrost mojego prywatnego wynagrodzenia

👉spłacenie połowy zobowiązań w całości przed terminem

👉W końcu STAĆ MNIE na szkolenia‼️

👉W końcu MAM CZAS dla siebie, dla zdrowia, dla rozwoju

👉 Zaczynałam PR bez pracowników - teraz mam 6

👉 3x tygodniowy urlop w roku 2020 (2019 bez jednego dnia urlopu)

– Joanna Kaczmarek, Studio Treningu Energia

Programu Rozwoju daje w rok taką dawkę wiedzy, którą normalnie można zdobyć w 5 lat

Moja firma nie jest świeżynką, została założona z autentycznej pasji przez mojego ojca 20 lat temu. Przez długi czas firma prowadzona była intuicyjne, po omacku, ale kiedy zaczęła coraz bardziej rosnąć, nie było to już możliwe. Przyszedł moment, gdy było coraz więcej zamówień i pozostały 2 wyjścia: odmawiać klientom lub przyjmować wszystkie zamówienia, ale kosztem obniżenia jakości. Powoli nie dawaliśmy sobie rady z taką ilością zamówień, jednocześnie nastąpił kryzys na rynku i obroty spadły o ponad połowę, a najlepsza kadra odeszła. Wtedy trzeba było zacząć budować firmę na nowo – korzenie musiały wypuścić nowe pędy.


W tym czasie szczęśliwie natrafiłem na Coraz Lepszą Firmę (CLF) i wziąłem udział w pierwszym szkoleniu. Tak skutecznie zidentyfikowano moje potrzeby, że zacząłem dalej działać z CLF.


Już pierwsza lekcja Programu okazała się przełomowa! Dawniej klienci odchodzili do naszej konkurencji, ale gdy zaczęliśmy stosować wskazówki z zakresu obsługi klienta zawarte w Programie Rozwoju, to klienci przychodzą do nas OD konkurencji! Przez CLF poznałem też wiele ciekawych środowisk społeczności, co procentuje do dziś.


Dzięki pracy nad firmą wzrósł nasz prestiż zarówno w oczach klientów, jak i pracowników. Przyczyniło się do tego uporządkowanie wynikające z wprowadzenia konkretnych zasad w firmie. Zastosowałem je dzięki poradom zawartym w Programie Rozwoju. Zostały jasno określone granice, co można, a czego nie można robić. Dzięki wprowadzonym procedurom życie w firmie stało się po prostu łatwiejsze.


W roku 2017 nastąpił 40% wzrost obrotów w stosunku do 2016 r. (90% w stosunku do 2015 r.) i bardzo duży procent tego wzrostu jest ewidentną zasługą Coraz Lepszej Firmy.


Moim zdaniem Programu Rozwoju daje w rok taką dawkę wiedzy, którą normalnie można zdobyć w 5 lat. Także nie ma sensu wynajdować koła na nowo, warto zaufać poradom Coraz Lepszej Firmy.

– Bartosz Kudlicki, Biuro Turystyczne Quand

Dzięki Programowi Coraz Lepsza Firma wszystko się zmieniło!

I nie mówię tutaj jedynie o biznesowej stronie, dotyczącej prowadzonej przeze mnie działalności, choć to właśnie tu zaszły spektakularne zmiany. Z przyjemnością obserwuję również zmiany dotyczące mojego życia w czasie wolnym od pracy – o tak! Wreszcie taki mam!


Same lekcje dają dużo merytorycznej wiedzy. Dla mnie jako osoby prowadzącej 1-os działalność gospodarczą (bo tak właśnie było, gdy zaczynałam współpracę z CLF), większość wiedzy była nieznana. Przesłuchałam więc od początku do końca wszystkie lekcje Programu Rozwoju i rzeczywiście zaczęłam je wdrażać i testować, i sprawdzać, czy przyjmą się na mojej małej firemce.


Bez wątpienia kluczowym momentem był również kurs “Uwolnij swoją firmę”, z którego mogli skorzystać uczestnicy Programu. Tam wydarzyło się coś, co zapamiętam na całe życie, czyli pierwsze spotkanie, podczas którego należało wycenić wartość swojej firmy, a następnie tak pokazać ją potencjalnym inwestorom, aby zechcieli ją od nas kupić. To był ten pierwszy moment, w którym pomyślałam o swojej firmie na poważnie, z pozycji inwestora.


Wcześniej była to dla mnie właśnie firemka, czyli miejsce mojego samozatrudnienia. Mnóstwo rzeczy działo się intuicyjnie, a ja często wmawiałam sobie, że nie potrzebuję żadnych zmian.


Dzięki Programowi Rozwoju myśli, które mnie ograniczały, odeszły w niepamięć, a mnie nie pozostało nic innego jak tylko wdrażanie kolejnych konkretnych wskazówek. Po prostu nauczyłam się myśleć w nowych dla mnie kategoriach, że jestem duża i naprawdę mogę coś osiągnąć.


Nauczyłam się również wiele pod kątem organizacyjnym. Wiem już, jakie rzeczy są ważne w firmie, w jaki sposób pilnować kosztów. To są takie podstawy, na które wcześniej nie zwracałam wielkiej uwagi, bo przecież kto by się skupiał na tym, ile przedsiębiorca powinien spać czy odpoczywać. Kolejne lekcje pokazały mi, jak bardzo błędne było moje myślenie. A wszystko to, co wydarzyło się po ich wdrożeniu, było potwierdzeniem tego, że wybrałam właściwie.


Obecnie pracujemy w Lemoncraft na pełnych obrotach. Nie jestem już sama, bo zbudowałam wspaniały zespół, z którym potrafię się właściwie komunikować. Z 50m2 „firemki” rozrośliśmy się do 130m2 firmy, dla której wspólnie wytyczamy kolejne cele do realizacji. Wreszcie nie boję się analiz, a nawet polubiłam statystyki.


W 2017 roku po raz pierwszy pojechałam na wakacje bez mojej firmy i świadomość tego, że beze mnie funkcjonuje na tym samym poziomie zaangażowania, okazała się najmilszym doświadczeniem.


Kiedy w grudniu, po roku uczestniczenia w Programie, spojrzałam wstecz, siedząc nad arkuszem kalkulacyjnym podsumowującym rok 2017, to pomyślałam: WOW!


Da się! Da się prowadzić firmę, być szefem, a także mieć rodzinę, być wyspanym i jeździć na wakacje. Okazało się bowiem, że w ciągu tego roku stałam się zupełnie innym człowiekiem.


Społeczność CLF także jest bardzo pomocna. Na każdym etapie Programu możemy uzyskać wsparcie od Pawła Królaka, a także od wielu przedsiębiorców dostępnych na forum CLF. Również komunikacja z Coraz Lepszą Firmą jest zawsze sprawna i kulturalna.


Uważam, że Program jest dla każdego, zarówno dla prezesa, jak i osoby, która dopiero planuje założyć firmę. Pomaga wszystko poukładać w polskich realiach, a tym samym uniknąć wielu błędów.


Drogi Pawle oraz cała załogo CLF – to kawał dobrej roboty! Dziękuję, że mogłam się od Was uczyć.

– Anna Zaprzelska, Lemoncraft

Warto przesłuchać lekcje kilkukrotnie

Dzięki Programowi Rozwoju CLF mam świetną comiesięczną dawkę ogromnej wiedzy. Mogę ją przyswajać podczas jazdy samochodem lub w każdym wybranym przeze mnie momencie.


W mojej firmie zastosowałam przede wszystkim wskazówki dotyczące: zwiększenia sprzedaży, powrotu dawnych klientów do nas oraz zmierzenia się z takimi problemami jak marnotrawstwo w firmie. To są tematy, z którymi pracujemy w sposób ciągły. A lekcję o osobistej efektywności puszczam mężowi i powtarzam wskazówki tam zawarte aż do znudzenia. :) Jest dla niego bardzo potrzebna.


Zauważyłam, że warto przesłuchać lekcje kilkukrotnie. Ja właśnie wracam do początkowych lekcji, aby przypomnieć sobie zapomniane wskazówki. Stwierdziłam również, że pewne rzeczy udało nam się wprowadzić, a inne rzeczy/problemy pojawiły się po udoskonaleniu tych pierwszych. Myślę, że lekcje Programu Rozwoju bardzo pomagają przedsiębiorcy spojrzeć z zupełnie innego punktu widzenia.


Jedynie, czego NIE polecam, to słuchanie lekcji przed snem, ponieważ po przesłuchaniu ma się tyle pomysłów, nad którymi można popracować, że wtedy głowa szaleje i ciężko jest zasnąć. ;)


Jeśli chodzi o konkretne wyniki finansowe, to zwiększenie opłacalności o 20%, to chyba dobry wynik ;) Stworzyłam też 3 dodatkowe stanowiska stałej pracy, a w tym roku będę obsadzać już bardzo wysokie stanowisko. To praca zarówno całego Zespołu Ogródka Dziadunia, jak i nauki wyciągniętej z lekcji Programu Rozwoju.


Dzięki programowi poznałam również Monikę Madejską z Coraz Lepszej Firmy i przeprowadziłam w swoim zespole badanie narzędziem Harrison Assessments. Mogę śmiało powiedzieć, że jest to moje odkrycie 2017 roku. :)

– Katarzyna Surowiec, Ogródek Dziadunia

Program daje dużo praktycznej wiedzy, nie teoretycznej. Jako praktyk mogę to potwierdzić :)

Program Rozwoju pomaga poukładać firmę. Najistotniejszymi lekcjami były dla mnie te o delegowaniu i odpoczywaniu. Teraz wstaję bardzo wcześnie rano, przez co mam więcej czasu na działania dla firmy i działa to naprawdę rewelacyjnie!


Dużo czytałem o rozwoju firmy już wcześniej, ale Program Rozwoju pomógł mi poukładać tę zebraną wiedzę. Wróciłem do zapomnianych elementów, do tego, co robiłem na początku i w toku rozwoju firmy po prostu przestałem.


Lekcja nr 3 fajnie zmienia perspektywę. Paweł Królak opisał to, co naprawdę interesuje klientów, pokazał jak postawić się na ich miejscu, gdy nie jesteśmy ekspertami w branży. Ja również na to patrzyłem, ale z jeszcze innej perspektywy.


Teraz firma na pewno działa sprawniej. Mam jeszcze lepszy zespół, wszyscy pracownicy wiedzą, że idziemy w kierunku turkusowego zarządzania i sami biorą już na siebie zadania i odpowiedzialność. Nawiązałem też kilka relacji, wspieramy się w działaniu z innymi uczestnikami z Krakowa. Mogę się kontaktować z osobami, które przechodziły przez różne, także podobne do mnie, etapy rozwoju firmy i dzięki temu potrafią pomóc. Jeden z uczestników bardzo mi pomógł, gdy odszedł ode mnie bardzo ważny pracownik. Wskazówki z jego własnego doświadczenia były bardzo wartościowe.


Rozwój firmy widzę też po bilansie rocznym.


Uważam, że Program Rozwoju jest dla 2 grup ludzi:

- tych co zaczynają – żeby nie popełniali błędów, za które trzeba potem słono płacić;

- i tych, którzy działają dłużej – żeby odświeżyli to, jakie mieli idee, cele przy zakładaniu firmy. Odkryć na nowo, po co zakładaliśmy firmę, bo nigdy nie zakładamy firmy tylko dla pieniędzy. Można odkryć, co przestałem robić i wrócić do tego.


Program daje dużo praktycznej wiedzy, nie teoretycznej. Jako praktyk mogę to potwierdzić. :)


Poza tym widzę jak działa np. obsługa klienta w Coraz Lepszej Firmie, więc wiem, że to nie są wydumane rzeczy, ale autentycznie Coraz Lepsza Firma sama je stosuje u siebie.

– Krzysztof Jabłoński, Smartcreation.pl

Jestem naprawdę zadowolona i wszystkim z całego serca polecam udział w Programie Rozwoju

Zdecydowałam się dołączyć do Programu Rozwoju, bo materiały Coraz Lepszej Firmy, z którymi wcześniej się zetknęłam, były bardzo merytoryczne i przydatne dla mojej firmy. A lekcje Programu są tak zorganizowane, że zwykle znajdzie się czas w ciągu każdego miesiąca na ich przesłuchanie.


Bardzo wartościowa była dla mnie lekcja nr 2 dotycząca zarządzania w czasie. A kolejne lekcje pomogły mi np. wprowadzić spójny system delegowania zadań pracownikom. Niby temat znany, a jednak to jeszcze bardziej uporządkowało spójność stosowania zasad delegowania.


Newralgicznym tematem w mojej branży są ceny, lekcja dotycząca tego zagadnienia też okazała się świetna. W naszej branży istnieje bardzo duży szary rynek, a z tego wynika naprawdę zacięta walka cenowa. Wskazówki od Coraz Lepszej Firmy pomogły ustalić konkretną politykę cenową w tak trudnej sytuacji. Wdrażam to i już widzę konkretne rezultaty.


W firmie nastąpiło ciągłe usprawnianie, ulepszanie i szukanie wąskich gardeł.


Na 2018 r. przyświeca mi plan dalszego rozwijania procedur i standardów w firmie. Proceduralne podejście, które rozwijam dzięki Coraz Lepszej Firmie, procentuje! Nie tylko ułatwia działania w firmie, ale obniża poziom napięcia wśród pracowników w firmie.


Ogromną rolę w Programie pełni też forum Coraz Lepszych Przedsiębiorców. Wielokrotnie korzystałam z podpowiedzi i uwag innych uczestników, dotyczących pomysłów, którymi się z nimi dzieliłam. Społeczność CLF to ludzie, którym autentycznie zależy na swoim rozwoju.


Jestem naprawdę zadowolona i wszystkim z całego serca polecam udział w Programie Rozwoju. I tym, których firma nie działa, jak i tym, którym działa – bo ten, kto się nieustannie nie rozwija, ten się zwija. Można nagle obudzić się w sytuacji, gdy konkurencja nas przegoniła.


Program Rozwoju to takie realne, rzeczywiste wejście w zarządzanie XXI wieku, a nie wejście z opóźnieniem w lata 90-te :)


Jesteście ogromnym wsparciem dla mnie!

– Anna Kramarz-Sańpruch, Samarytanin - Profesjonalna Opieka Domowa

Małymi krokami do coraz lepszej firmy

Życie przedsiębiorcy nie jest proste, może dlatego w ostatnim czasie na rynku pojawiło się wielu różnych trenerów biznesu i programów rozwoju, by pomóc właścicielom w ich codziennym trudzie. Programy te mają to do siebie, że albo są drogie (a przecież zawsze w małym biznesie pieniędzy brakuje), albo angażują i tak już deficytowy czas na przesiadywanie na stacjonarnych szkoleniach (bo kto będzie za nas pracować, skoro tylko my potrafimy wszystko dobrze zrobić?).


Program CorazLepszaFirma.pl walczy z mentalnością właścicieli małych polskich firm, którzy przez lata zmagają się z tymi samymi problemami: brakiem długofalowej strategii, problemami z pracownikami, niską sprzedażą, nieuporządkowanym marketingiem i tysiącem pomniejszych spraw.


Do programu CorazLepszaFirma.pl przekonała mnie osoba pomysłodawcy – Pawła Królaka, którego miałem przyjemność poznać na studiach MBA – był na nich jednym z wykładowców.


Zespołowi Pawła udała się rzecz niezwykła – połączyli oldschoolowy nośnik treści, jakim jest płyta CD, z interaktywnością współczesnego cyfrowego świata. I tak co miesiąc otrzymujemy ładnie wydaną płytę CD z godzinnym materiałem, wraz z książeczką podsumowującą przerabianą lekcję. W każdej chwili możemy też skontaktować się za pomocą Facebooka z aktywną społecznością innych przedsiębiorców.


Sam kurs w wersji podstawowej to 12 odrębnych tematów, które składają się w doskonały Program Rozwoju. Omawiany jest w nim szereg aspektów, których poprawa krok po kroku prowadzi do Coraz To Lepszej Firmy. Bo sukces w biznesie to nie rzucanie się na głęboką wodę i bezproduktywna praca (której zawsze jest pod dostatkiem), tylko dobrze zaplanowana strategia rozwoju, którą realizujemy punkt po punkcie.


I to właśnie to podejście – comiesięcznych małych kroków – najbardziej podoba mi się w programie CorazLepszaFirma.pl. Dzięki małym porcjom wiedzy i angażowaniu niedużej ilości czasu możemy co miesiąc stawać się Coraz Lepszymi Przedsiębiorcami!


Wraz z poszczególnymi lekcjami otrzymujemy potężną porcję praktycznej wiedzy, którą od razu możemy wdrożyć w swojej firmie. Zajmujemy się swoją osobą, podejściem do biznesu, uczymy się delegować uprawnienia, zarządzać zespołem, tworzyć najlepsze systemy sprzedaży, czy porządkować poszczególne aspekty firmy.


Wiem, że program CorazLepszaFirma.pl był w moim przypadku motorem zmian i pozwolił mi przez ostatni rok na znaczną poprawę wyników i poukładanie szeregu spraw, które przez lata spowalniały mój rozwój.


Na koniec jedna rada, która tyczy się każdego Programu Rozwoju – to od Ciebie właścicielu małej firmy zależy, czy za rok/dwa będziesz dalej ze swoim biznesem i każdy dzień w pracy będzie dodawać Ci więcej siły i satysfakcji z życia.


Tak więc daję programowi 9/10, bo wiem, że zawsze może być Coraz Lepszy :)

– Marcin Atamańczuk, Exelmedia - Marketing w Google

Wystarczy, że na praktykę przełożysz 10% tego, co zawierają poszczególne lekcje, a jestem przekonany, że efekty będziesz miał fantastyczne

Cześć! Nazywam się Rafał Chmielewski i od kilku lat prowadzę firmę wspierającą kancelarie prawne w rozwoju. Od kilku też lat korzystam z wiedzy i doświadczenia Pawła Królaka oraz zespołu Coraz Lepszej Firmy.


Wcześniej byłem uczestnikiem wielu szkoleń i programów edukacyjnych, jednak obecnie skupiam się wyłącznie na materiałach edukacyjnych i konsultacjach CLF. Są one tak wartościowe dla przedsiębiorców, że zacząłem zapraszać Pawła również na szkolenia biznesowe organizowane przez moją firmę dla moich klientów. I chociaż na tych szkoleniach mamy różnych prowadzących, nawet tych z górnej półki, to opinia moich klientów jest zawsze taka sama: Rafał, następnym razem zaproś znowu Pawła Królaka. Cóż, sam rozumiesz, że nie mam wyboru.


Ale szczególnie polecam Ci Program Rozwoju. Małe dawki wiedzy, posegregowanej tematycznie, w odpowiednich odstępach czasu. Szalenie je lubię. Najczęściej słucham ich przemierzając kraj samochodem. Czasem robię to wielokrotnie. Oszczędzam też w ten sposób mnóstwo czasu, gdyż nie muszę go przeznaczać na wartościową lekturę – to zrobił już Paweł i do tego jeszcze przełożył na praktykę. Idealne!


Jednak oczywiście sama wiedza to jeszcze nic, jeśli nie jest wdrożona. Zatem jeśli skorzystasz z Programu Rozwoju, to nie tylko go słuchaj, ale też wdrażaj. Pamiętaj o tym! Ale wystarczy zapewne, że na praktykę przełożysz 10% tego, co zawierają poszczególne lekcje, a jestem przekonany, że efekty będziesz miał fantastyczne. Przynajmniej takie, jak ja i moja firma. Zobacz zresztą, co piszą do mnie (sami z siebie, z własnej inicjatywy) moi klienci na temat wartości, jakie moja firma wnosi w ich biznesy:


„Poświęciłam Panu i web.lex wczoraj dużo myśli – samych pozytywnych (z domieszką niedowierzania). Bo proszę Pana, nie ma ludzi i firm idealnych, którzy byliby jednocześnie empatyczni, pracowici, domyślni (czytaj: robili coś dla kogoś lub za kogoś bez proszenia). A Pańska firma to wszystko robi – za co bardzo dziękuję. Ale na poważnie: wierzę, że nie jesteście ideałami, bo to byłaby katastrofa!”


„Czy Ty jesteś jedynym "marketingowcem", na którym można polegać? TAK! To nie wazelina… z Tobą się po prostu pracuje zawsze profesjonalnie… Czuję taką potrzebę, więc Ci mówię…:))”


„Ciebie i web.lex zawsze gorąco polecam. Powiem więcej (absolutnie szczerze) w moim przekonaniu jesteś jedyną do tej pory osobą/firmą z branży marketingu prawniczego, która jest w 100 % wiarygodna i solidna! Jak wiesz, z wieloma osobami pracowałem i niestety muszę przyznać, że większość nie spełnia moich oczekiwań. Także na mnie zawsze możesz liczyć i ja zawsze przy każdej okazji będę Cię wspierał i polecał, i będzie to dla mnie zawsze czysta przyjemność! No, dosyć słodzenia:)))))”


Pamiętaj zawsze o tym, co mówi Paweł Królak: firma to system. A każdy system składa się z poszczególnych elementów. Żeby system działał prawidłowo, musisz pracować nad każdym z nich. Aż pewnego dnia okaże się, że Twoja firma działa jak dobrze naoliwiony szwajcarski zegarek. Dając zadowolenie Twoim klientom, pracownikom oraz oczywiście Tobie.

– Rafał Chmielewski, Web-lex.pl

Wreszcie mam czas na pracę nad firmą, a nie w firmie

Bycie przedsiębiorcą wymaga ciągłego rozwoju. Szkolenia, konferencje, akademie biznesu – oferta jest bardzo szeroka. Próbowałam wielu rzeczy, ale to Coraz Lepsza Firma skradła moje serce i na stałe (bo już drugi rok) towarzyszy mi w rozwoju firmy. Idealnie rozłożony materiał pozwala małymi krokami robić wielkie zmiany.


Za największy sukces uważam to, że udało mi się uwolnić z firmy. Długo zatrudniałam samych specjalistów, osobiście zaś zajmowałam się organizacją pracy, prowadzeniem projektów, spotkaniami z klientami, sprzedażą, finansami, zaopatrzeniem i wieloma innymi sprawami. Na rozwój firmy i myślenie strategiczne nigdy nie było czasu. W końcu odważyłam się zatrudnić kogoś, kto mnie w tym zastąpi.


Wreszcie mam czas na pracę nad firmą, a nie w firmie i czuję, że powoli wszystko zaczyna układać się na swoim miejscu. W społeczności Coraz Lepszych Przedsiębiorców znalazłam inspirujących przedsiębiorców, partnerów biznesowych i klientów. Dziękuję Coraz Lepsza Firmo! <3

– Agnieszka Szwed, właścicielka firmy Gootek i marki wp360

W firmie jest po prostu porządek

Dzięki Programowi Rozwoju dużo się dzieje w mojej firmie. W przeciągu roku widzę wzrost o 20%, to jest naprawdę dużo. Sukcesywnie rośnie liczba wydawanych w firmie paragonów (w lipcu 2016 było to 7 tysięcy, a w lipcu 2017 już 9 tysięcy). Jednocześnie sukcesywnie rosną obroty.


Zaczęliśmy stosować tzw. sprzedaż wiązaną i pakietową. To były świetne wskazówki!


Oddelegowałem też ludzi do pracy w konkretnych działach. Już nie jest tak, że każdy pracuje nad wszystkim. Pracownicy mają swoje zakresy odpowiedzialności w firmie.


Jestem też dumny, że mamy jasno wytyczony kierunek dalszego rozwoju. Wszystkie cele firmy są dużo bardziej uporządkowane. W firmie jest po prostu porządek.


Program Rozwoju daje możliwość małym wysiłkiem zapanowania nad firmą. I daje mocnego kopa do działania!

– Grzegorz Pogudz, PSB-Mrówka Józefów

Nie gaszę już pożarów, ale odzyskuję kontrolę nad prowadzeniem firmy

Dzięki wprowadzeniu drobnych wskazówek z Programu udało się skrócić mój czas pracy z 10 do 8h godzin dziennie! Chyba każdy chciałby uzyskać taki efekt. :)


Program pomógł mi również zmienić patrzenie na biznes i przejść z bycia w środku firmy na zewnątrz. Zyskałem dystans i przez to lepiej zarządzam. Trzeba się zastanowić, czy chce się pracować w biznesie czy nad biznesem.


Teraz mam czas na pracę koncepcyjną, analizę działań, wprowadzanie zmian i weryfikację efektów. Nie gaszę już pożarów, ale odzyskuję kontrolę nad prowadzeniem firmy.


Dzięki temu mogłem wprowadzić na rynek nowy produkt, wcześniej nie byłoby to możliwe organizacyjnie. Zatrudniamy też nowego szefa produkcji.


W pamięci utkwiła mi lekcja “Mniej znaczy więcej”. Jej skutkiem było skupienie się na klientach, którzy rzeczywiście przynoszą pieniądze do firmy, przy jednoczesnym braku obniżenia standardów obsługi pozostałych. Tacy klienci stali się priorytetem firmy.


Skoro wprowadzenie niewielkich wskazówek spowodowało takie konkretne zmiany, to co dopiero, gdy zacznie się to naprawdę wprowadzać. Zmiany będą jeszcze bardziej wyraźne.

– Grzegorz Borucki, Budownictwo stalowe

Program Rozwoju przyczynił się do bardzo pozytywnych zmian w mojej firmie

Najważniejsze dla mnie były lekcje związane z delegowaniem zadań i doborem zespołu. Dzięki analizie poruszanych zagadnień udało się stworzyć zespół, z którego teraz jestem dumny. Jednak nie tylko to, każda lekcja niosła ze sobą cenne i odkrywcze informacje. Wiedza w nich zawarta to esencja tego, co każdy przedsiębiorca powinien wiedzieć, jeśli zależy mu na rozwoju firmy. Żałuję, że CLF-u nie było, kiedy sam zakładałem firmę, na pewno uniknąłbym wtedy wielu błędów.


Społeczność tworzona przez uczestników Programu to świetne miejsce do podzielenia się pomysłami czy znalezienia partnera biznesowego. Przykładowo, akurat planuję odświeżenie logo firmy i miałem zacząć szukać dobrego grafika. Wszedłem dzisiaj na grupę CLF na Facebooku i akurat zauważyłem agencję jednej z uczestniczek zajmującą się m.in. logotypami. Już jesteśmy w kontakcie i działamy :)

– Tomasz Wawerski, właściciel Sklep modelarski Agtom

Polecam

Przełomową dla mnie częścią lekcji Programu Rozwoju CLF była część dotycząca Obsługi Klienta po Sprzedaży. Zrozumiałem wtedy, że lepiej będzie, gdy moje finanse będę inwestował tworząc nowe produkty dla kilku tysięcy obecnych klientów detalicznych oraz dla dziesiątek odbiorców hurtowych, których już mam. Upewniłem się w przekonaniu, że nie warto tracić pieniędzy i czasu na pozyskiwanie zupełnie nowych klientów. Ta lekcja Programu Rozwoju CLF była dla mnie zdumieniem. Podczas jazdy autem (gdzie spędzałem do tej pory wiele godzin w poszukiwaniu nowych klientów) usłyszałem z płyty CD Programu Rozwoju CLF wiele konkretów dotyczących tego, jak mogę pomóc rozwijać biznes moich aktualnych klientów.

– Mateusz Czapla, Kuchnia Pana Czapli

Tak wierzę w ten plan i Program, że zostałem wspólnikiem w Coraz Lepszej Firmie

Moja firma była z grubsza uporządkowana, więc drobne poprawki nie mają większego wpływu, a ja zawsze szukałem poważnych usprawnień, takich bazowych. Te uporządkowania, o których mówimy w audiobookach CLF są wspaniałe, bo większość ludzi ich nie robi i borykają się z codziennymi trudami.


Korzyści, które ja widzę w swojej firmie po dołączeniu do Programu, to:


- Moi współpracownicy (niektórzy) sami też zaczęli słuchać audiobooków CLF i łatwiej mi z nimi rozmawiać. Chociaż… poziom obaw wśród pracowników, że coś się zmieni i stracą coś, jest ogromny. Przy okazji dowiedziałem się, że pracownicy wcale nie chcą tak brać udział w usprawnianiu firmy, jak piszą w wielu książkach ;-(

- Słuchając audiobooków CLF dowiaduję się, że nie jestem sam w przedostawaniu się na wyższy poziom prowadzenia firmy.

- Tak wierzę w ten plan i Program, że zostałem wspólnikiem w Coraz Lepszej Firmie.

– Marek Bernaciak, AMB Technic

Czytasz, wdrażasz i robisz postępy, a z Tobą cała Twoja firma

Muszę przyznać, iż początkowo podchodziłem do Programu Rozwoju dość sceptycznie – pewnie dlatego, iż nie spotkałem wcześniej takich rozwiązań. Teraz - gdy minął rok i 12 lekcji za nami - czuję jakbym otworzył firmę na nowo, tyle że z bagażem pomysłów i doświadczeń, których zdecydowanie wcześniej brakowało.


CLF to również wspaniała społeczność i grupa na facebooku, dzięki którym pozyskaliśmy nowe kontakty biznesowe (np. znaleźliśmy firmę, która wykonała nową stronę www). Najlepsze w tym systemie jest to, że masz świadomość, że nie musisz nic na siłę, czytasz, wdrażasz i robisz postępy, a z Tobą cała Twoja firma.

– Tomasz Mazurkiewicz, Komtel Serwis

W tym miesiącu spróbuję jeszcze raz :)

Czy macie czasami biznesowego doła? Ja miewam regularnie. Przychodzi dzień, że mam dość. Pytam wtedy sam siebie, po co to wszystko? Po co się męczę? Może lepiej napadać na banki albo wyłudzać VAT? A wtedy przychodzi listonosz z kopertą, w której jest niebieska płyta (Programu Rozwoju). No dobra, myślę sobie, w tym miesiącu spróbuję jeszcze raz :)

– Darek Klimek, Restauracja Giuseppe

Przystąpienie do programu Coraz Lepszej Firmy to najlepsza decyzja w ciągu 10 lat prowadzenia firmy

Mamy wrażenie, że w ciągu pół roku zrobiliśmy więcej, by się rozwinąć, niż przez całą dekadę. A co najważniejsze - wszystko przychodzi nam łatwiej, bo myślenie Pana Pawła "weszło nam w krew". Wiemy już, na czym warto się skupić, a co z punktu widzenia firmy w ogóle nie jest nam potrzebne.


W sumie żałujemy jednego - że nie byliśmy z Coraz Lepszą Firmą od samego początku.

– Kornelia i Wojciech Sochowie, AmazoniaZoo.pl, Coraz Lepszy Sklep Zoologiczny

Przedstawione opinie zostały zebrane przez nas indywidualnie i pochodzą wyłącznie od osób, które faktycznie nabyły nasz produkt, dlatego też możesz być pewna/y, że są rzetelne

Dowiedz się, jak możesz zyskać więcej czasu, pieniędzy i spokoju!

ZAPISZ SIĘ

Wypełnij formularz. Odezwiemy się do Ciebie i umówimy na rozmowę w wygodnym dla Ciebie terminie.

na rozmowę telefoniczną o Programie Rozwoju CorazLepszaFirma.pl

Icon